Blanszuj migdały prawidłowo!

Blanszuj migdały prawidłowo!

Migdały to świetna alternatywa dla orzechów. Należą do owoców pestkowych i otoczone są twardą skorupą. Całe migdały z supermarketu często pozostają w ich skórce, co nie tylko brzydko wygląda w ciastach, sałatkach i deserach, ale może również osłabiać doznania smakowe.

Dlatego do wielu przepisów potrzebne są migdały bez skórki. Aby usunąć skórkę z pestek migdałów, należy je blanszować. Ale co to jest blanszowanie i jak szybko i czysto obrać migdały? Oczywiście przed blanszowaniem migdały należy rozbić w łupinie. Aby blanszować, najpierw umieść rondel z dużą ilością wody. Jak tylko woda się zagotuje, dodaj do niej migdały i odlej je po kilku minutach. Teraz dokładnie opłucz pestki migdałów w lodowatej wodzie.

Blanszowanie migdałów oznacza usunięcie szorstkiej brązowej skórki na ziarnach. Obrane migdały są używane do ciastek, ciast lub marcepanu. Pokażemy Ci, jak prawidłowo blanszować migdały.

Blanszuj migdały w 5 krokach

Możesz kupić migdały blanszowane (https://www.bee.pl/targroch-migdaly-blanszowane-1-kg_p997648.html), ale zwykle taniej jest samodzielnie obrać pestki. Dzięki odpowiedniej technologii można to również zrobić szybko i łatwo. Potrzebujesz tylko migdałów i gorącej wody.

  • Doprowadź wodę do wrzenia w rondlu.
  • Dodaj migdały i pozostaw je we wrzącej wodzie na minutę.
  • Migdały przecedzić przez sito.
  • Dokładnie wypłucz zblanszowane nasiona w zimnej wodzie.
  • Wypchnij pestki migdałów ze skóry palcami.

Na co zwrócić uwagę podczas blanszowania migdałów

Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, blanszowanie migdałów zawsze będzie udane:

  • Ponownie włóż migdały do wrzącej wody, jeśli nie będą się łuszczyć.
  • Migdały powinny być chrupiące przed blanszowaniem.
  • Surowych migdałów nie wolno palić ani solić.

Po blanszowaniu wystarczy wypchnąć palcami migdały ze skóry. Przy odrobinie praktyki ta praca będzie dla ciebie łatwa. Jeśli potrzebujesz dużej ilości migdałów, umieść blanszowane owoce w czystym ręczniku kuchennym. Przykryj migdały szmatką i mocno wmasuj w dłonie. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wybrać czyste jądra i wyrzucić skórki. Możesz teraz przetwarzać obrane ze skórki migdały do syta. Doskonale nadają się do siekania, mielenia i pieczenia. Jako solone migdały posypane gruboziarnistą solą morską, papryką w proszku i kminkiem są pyszną przekąską do hiszpańskiego czerwonego wina. Mielone, śnieżnobiałe i delikatnie pachnące są doskonałym składnikiem deserów.